Yırtık Pantolon – Oğuzhan Tıraş Kimdir

0
2550

Oğuzhan Tıraş, Youtube platformunda gezi videoları paylaşan ve Avrupa ile Asya ülkeleri başta olmak üzere dünya üzerindeki birçok ülkeyi gezmekte olan gezgin ve backpacker olarak isim verdiğimiz çantalı gezginlerden birisidir.

Oğuzhan Tıraş ve Youtube

Youtube üzerinde gezdiği ülkelerde yaşadığı tecrübeleri ve o ülke hakkında çeşitli bilgileri Youtube platformunda yayınlamaktadır. Oğuzhan Tıraş ilk olarak Asya ülkelerine doğru yola çıktığında Youtube macerasına atılmış, Çin’in Uygur Türkleri’ne yaşattığı durumu gözler önüne seren video ile yüksek izleyici kitlesine ulaşmış ve ardından sabit izlenme sayısına ulaşarak gezerken geçimini Youtube üzerinden karşılamaktadır.

Oğuzhan Tıraş Babası

Oğuzhan Tıraş çekmiş olduğu vloglarda babasının nasıl biri olduğundan bahsetse de kendisini video içerisisinde ve sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımlar arasında göremedik. Bu yüzden şu analık Oğuzhan Tıraş’ın babası hakkında pek bilgi sahibi değiliz.

Oğuzhan Tıraş, Asya ülkelerinden birinde yaşayan vatandaş ve onun gibi gezgin arkadaşı ile birlikte.

Oğuzhan Tıraş Kimdir

Oğuzhan Tıraş aslen Gaziantepli olup İstanbul’da yaşamaktadır. Üniversite 3. sınıf yıllarında yaz tatilinde ilk olarak Norveç’e çantasını alıp seyehat eden Tıraş, 3 ay boyunca Hollanda, Fransa, Avusturya, Macaristan, Bulgaristan, Slovakya, İsveç, Danimarka ve Almanya gibi birçok Avrupa ülkelerini gezmiş ve sonrasında ise Türkiye’ye geri dönmüştür.

Ardından Türkiye’de bir süre kaldıktan sonra Karadeniz üzerinden otostopa başlayan Oğuzhan’ın Asya turu balamış ve şu anda da Asya’da birçok ülkeyi halen adım adım gezmeye devam etmektedir.

Oğuzhan Tıraş Prag Dans Eden Ev

Çekya’nın başkenti olan Prag’da dans eden evlerin şekil itibari ile içeri doğru göçük olan bölgesine doğru attığı tekme esnasında pantolonun yırtılması ile ilk olarak sosyal medya üzerinde konuşulan Oğuzhan, sonrasında yolda da sıklıkla pantolonlarının yırtılmasına sitem ederek kendi adının “Yırtık Pantolon” olmasına karar vermiş.

Bu ismi Youtube kanalına da veren Oğuzhan, internet aleminde Yırtık Pantolon olarak anılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz