Marmaris Selimiye’de Gezilecek Yerler

0
77
Marmaris Selimiye'de Gezilecek Yerler
Marmaris Selimiye'de Gezilecek Yerler

Merhabalar bu içeriğimizde Marmaris Selimiye’de Gezilecek Yerler yer vereceğiz. Sizlerde Selimiye’nin o muhteşem doğasına ve havasına hayran kalacağınıza eminim. Selimiye hakkında merak ettiğiniz her şeye bu makalemizde yer vereceğiz. İyi okumalar…

Selimiye Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Marmaris’in bir köyü olan Selimiye, yeşilliklerin içinde kalan ve temiz, durgun bir denize sahiptir. Eğer Selimiye huzur bulmak için geliyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Çünkü Selimiye’nin olukça sakin, sesiz ve huzur dolu bir atmosfere ev sahipliği yapar. Denizin hemen yanında bulunan küçük kendi havasına sahip lokantaları gelen misafirleri ayrı bir havaya sokmaktadır. Selimiye’nin güzel ziyaretçilerin kalbinden vuran bir plaja sahip olmasa da, Selimiye’ye 2 kilometre uzaklıkta yer alan Sığliman oldukça güzel kuma sahip olan bir plajıdır. Köyün çevresinde yer alan tarihi kalıntılar geçmişten günümüze gelen, sizleri zaman yolculuğa çıkartmaktadır.

Marmaris Selimiye'de Gezilecek Yerler
Marmaris Selimiye’de Gezilecek Yerler

Antik dönem de Selimiye’nin ismi “Hydas” tır. Helenistik Dönemden kalma surlara Selimiye’nin Güneydoğu yönünde yer alan tepeler de görmeniz mümkündür. Tarih de önemli bir yeri olan Selimiye’nin, kötü havalarda denizcilerin sığındıkların önemli limanlardan biridir.

Korsanlar limana üç adet gözetleme kulesi kurarak limana sığınan denizcileri hedef tahtası haline getirmişlerdir. Selime’nin diğer tarihi değerler arasında yerini alan diğer mimariler ise manastır ve tiyatrodur. Selimiye bölgesinde yapılan kazı çalışmaların sonucunda çıkarılan tarihi eserler Bodrum Sualtı Müzesinde ziyaretçileri için sergilenmektedir.

Selimiye Nerededir?

Marmaris – Selimiye Türkiye’nin Ege bölgesinde yer alan Muğla ilinde yer almaktadır. Selimiye Köyü ilçe merkezine 45-50 dakikalık mesafede yer almaktadır.

Selimiye’ye Nasıl Gidilir?

Marmaris’e Türkiye’nin her noktasından ulaşım sağlanmaktadır. İsterseniz otobüs veya Havayolunu tercih edebilirsiniz. Marmaris’e en yakın havaalanı Muğla’nın ilçesi olan Dalaman Havalimanıdır. Dalaman’ın Marmaris’e uzaklığı yaklaşık 150 kilometredir. Havaalanına indikten sonra Selimiye’ye gidebilmek için Dalamandan kalkan seferler ile Marmaris’e varmanız mümkündür.

Selimiye’de Gezilecek Yerler

Marmaris – Selimiye’de gezilecek tarihi pek bir yer yoktur daha çok Selimiye sizleri doğal güzelliği ile etkilemektedir. Ama buna rağmen görmeniz gereken birkaç yer bulunmaktadır. Onlarda şunlardır; Aşarkaya, Sarıkaya, Kamelya Adası, Fener, Kilise, Antik Tiyatro’dur.

Marmaris Selimiye'de Gezilecek Yerler
Marmaris Selimiye’de Gezilecek Yerler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz