Marmaris Bozburun Gezilecek Yerler

0
184

Merhabalar bu içeriğimizde Marmaris Bozburun Gezilecek Yerler hakkında bilgi vereceğiz. Eğer sizlerde mavinin her tonuna aşıksanız, Bozburun tamda sizlere göre. Mavinin en güzel tonlarını bir arada barından Bozburun ziyaretçileri beklemekte. İyi Okumalar…

Bozburun Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bozburun’a geldiğiniz zaman mavinin her tonu ile karşılaşacaksınız. Göz kamaştırıcı ve insan eli değmemiş bu koyları gördükten sonra buradan dönmek istemeyeceksiniz. Marmaris’in en güzel koyu olan Bozburun size kendine hayran bırakacağına hiç şüpheniz olmasın.

Dört mevsim boyunca kendi has güzellikler sunar. Bozburun’u tanıyıp, keşfettikten sonra bir daha başka bir yerde tatil yapmak istemeyeceğinize emin olabilirsiniz. Gün boyu sıkıldığınız bir an olmayacağına emin olabilirsiniz. Denize girip güneşleneceğiniz, tekne turlarına katılarak el değmemiş koylarını ziyaret edebileceğiz her güne ayrı bir aktivite koyabileceksiniz.

Marmaris Bozburun Gezilecek Yerler
Marmaris Bozburun Gezilecek Yerler

Bozburun’da Gezilecek Yerler

Bozburun ne kadar küçük bir yer olsa da çevresinde görülmesi gereken yerler vardır. Gezinize ilk başlarken merkezde keyifli bir yürüyüş ve ardından sahilde güzel bir kahvaltı ile devam edebilirsiniz. Daha sonra kendinizi Bozburun’un buz gibi sularına bırakabilirsiniz. Bozburun el değmemiş koylarını ve güzelliklerini keşfedebilmek için mutlaka tekne turlarına katılmanızı tavsiye ederiz. Aracınız ile geldiyseniz eğer Bozburun’a çok yakın mesafede bulunan Ege Köyünü giderek oradaki bir doğa harikası olan Kızkumu’nu ziyaret ederek denizin ortasına kadar yürüyerek efsane hikayesine şahitlik edebilirsiniz.

Marmaris Bozburun Gezilecek Yerler
Marmaris Bozburun Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler

Dediğimiz gibi Bozburun ne kadar küçük görünse de gezilmesi ve görülmesi gereken yerler çoktur. Bunlar hem tarihi yerler hem de doğal güzelliklerdir. Peki nereleri gezmemiz gerekiyor? diye soruyorsunuz hemen söylüyoruz. Gezmeniz gereken yerler şunlardır; Bozburun Koyları, Orhaniye Köyü- Kız Kumu, Turgutköy Şelalesi, Söğüt Köy, Selimiye, Hisarönü, Bayır Köyü, Bozukkale Bozburun, Ada Boğazı, Serçe Limanı, Üç Taş, Akvaryum, Dirsekbükü

Marmaris Bozburun Gezilecek Yerler
Marmaris Bozburun Gezilecek Yerler

Bozburun Merkez

Marmaris Bozburun 2 bin kişilik nüfusu ile küçük bir yerleşim yerlerinden biridir. Bozburun merkezi 20 dakikalık bir yürüyüş ile her yerini rahatlıkla gezebilirsiniz. Tepelerin arasında kalmış sakin ve huzurlu denizi ile sizleri büyüleyecektir. Yaz ayların yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği olan Bozburun, küçük bir balıkçı kasabasıdır. Merkezinde ufak bir çarşısı bulunur ve oradan alışveriş yapabilirsiniz. Bozburun’da bulunan marketlerden her türlü ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ama Bozburun’a gelmeden önce yanınıza nakit para almayı unutmayınız. Çünkü Bozburun’da ATM bulunmamaktadır. Bozburun’a en yakın banka ve ATM’ler Marmaris’te bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz