Kelebekler Vadisi Fethiye

0
426
Kelebekler Vadisi Fethiye
Kelebekler Vadisi Fethiye

Bu makalemizde Kelebekler Vadisi Fethiye yer vereceğiz. Kelebekler Vadisi Nerede? Nasıl Gidilir? gibi sorularınızı yanıtlayacağız iyi okumalar…

Fethiye, son dönemlerin en gözde tatil yerlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Muğla il sınırları içerisinde olan Fethiye, kendine has yapısı ve kültürel faktörleriyle de oldukça önemli bir ilçe haline geliyor. Bilindiği gibi Fethiye, her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turisti misafir ediyor. Ülkenin turizm geliri açısından da oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Fethiye’nin kendine has güzelliği ve baş döndüren seyirlik bölgeleri ile sadece Türkiye değil, Dünya’da popüler olan bir bölge olma özelliğini sağlıyor. Bu yüzden oldukça önemli bir bölge olduğunu dile getirebiliriz. Bu metnimizde sizlere Muğla’nın en güzel bölgelerinden birisi olan Kelebekler Vadisi hakkında bilgi vereceğiz.

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, Muğla’nın en güzel bölgelerinden birisidir. Günümüzde her yıl binlerce kişi bu bölgeye giderek; eşsiz deneyimler yaşamaktadır. Sizlerde Kelebekler Vadisine giderek, oldukça güzel manzaraları izleyebilir ve benzersiz zamanlar yaşayabilirsiniz. Günümüzde Kelebekler Vadisine gidiş biraz daha zorludur. Bölge tamamen araç trafiğine kapatılmıştır. Bu yüzden yürüyerek veya deniz araçlarıyla bu bölgeye ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ancak bölgenin kendine has güzelliği ve eşsiz manzarası saatlerce yürümenize değebilecek bir durumda. Kelebekler Vadisinin etrafında birçok mekan bulunuyor. Temel ihtiyaçlarınızı buralardan karşılama şansınız bulunuyor. Ayrıca Fethiye’de bulunan birçok tur seferleri ile işbirliği yaparak; tüm ulaşım, konaklama ve barınma sorunlarınızı çözümleyebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi Fethiye
Kelebekler Vadisi Fethiye

Kelebekler Vadisi Kamp

Kelebekler Vadisi, eşsiz manzarası ve atmosferiyle kamp yapılmak için oldukça güzel bir alan. Günümüzde birçok genç bu bölgeye giderek kamp yapıyor. Kelebekler Vadisinde kamplar ücretli oluyor. Tekneden indikten sonra belirli kamp alanları bulunuyor. Buraya gitmeniz durumunda sizlerden kamp çadırı için 70 ila 100 TL arasında değişen bir kamp kurma ücreti alıyorlar. Aynı bölge’de bulunan başka bir kamp alanı ise 40 TL olarak bir ücret belirlemiştir. İki alanda da dilediğiniz gibi kamp yapabilirsiniz.

Kelebekler Vadisine Nasıl Gidilir?

Kelebekler Vadisine gitmek için çeşitli seçenekleriniz bulunuyor. Ancak bu seçenekler arasındaki en popüler ve en çok tercih edileni tekne ile vadiye gitmektir. Ortalama olarak 15 ila 30 TL arasında bir ücret ile tekneler, sizi vadiye götürüyor. Ancak bu teknenin gezi  turu görevi görmediğini sadece yolcu taşıma işlemi yaptığınızı unutmayın. Ortalama olarak 20 ila 40 dakika arasında Kelebekler Vadisine varabiliyorsunuz. Ayrıca bu ücret dönüşünüzü de kapsıyor. Varış noktasına geldiğinizde size kart verilecektir. Bu kart ile Kelebekler Vadisinde dönüş yapabiliyorsunuz. Dönüş için herhangi bir artı ücret vermenize gerek kalmıyor.

Kelebekler Vadisine kara yolu ile de gidebilirsiniz. İlk olarak Fethiye otogarından kalkan ‘’ Faralya ‘’ minibüslerin binmeniz gerekiyor. Bindiğiniz otobüs ortalama yarım saat, bir saat içerisinde inmeniz gereken yere varıyor. Ölüdüniz’i geçtikten kısa bir süre sonra inmeniz gerekiyor. Araçtan indikten sonra ortalama olarak 1 saat yol yürümelisiniz. Sonrasında Kelebekler Vadisine varmış oluyorsunuz.

Kelebekler Vadisi Konumu Google Maps

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz