İzmir Kalem Adası

0
88
İzmir Kalem Adası

Bu içeriğimizde İzmir Kalem Adası yer vereceğiz kalem adası nerede, hakkında bilinmeyen her şeyi, merak edilen birçok soruyu bu makalemizde cevaplayacağız. İyi okumalar…

İzmir Kalem Adası Hakkında Bilinmeyenler

İzmir’in Dikili beldesinde yer alan Bademli Köyü sınırları arasında yer alan ama henüz turistlerin ilgi odağı olmamış Kalem Adasından bahsetmek istiyoruz. Son günlerde yoğunluktan sıkılmış yalnız kalmak isteyen ünlülerin uğrak noktalarından biridir. İlk zamanlar da Ege’nin Maldivleri olarak anılmaya başlamıştır. Sizlerde kalabalık bir şehirde yaşayıp sakin ve huzurlu bir ortam istiyorsanız Kalem Adasını gezi listesine eklemeyi unutmayınız.

Kalem Adası sessiz ve huzur doludur. Adada saatlerinizin nasıl geçtiğini asla anlamayacaksınız. Hava temizliğinden kaynaklı geceleri gökyüzüne baktığınız zaman miyarlarca yıldızı seyrederek uykuya dalabilirsiniz. İnci gibi kumu rahat mobilyalarla süslenmiş plaja sahiptir. Buraya geldiğiniz zaman kendinizi cennete gelmiş gibi hissedeceğinizden şüpheniz olmasın.

İzmir Kalem Adası
İzmir Kalem Adası

Adada tek bir tane otel bulunmaktadır. Adaya gitmeden önce oteli arayıp plajı için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Eğer rezervasyonunuz yoksa adaya giremiyorsunuz. Adaya ulaşım tekne seferleri ile sağlanmaktadır. Eğer özel aracınız ilk gitmeyi planlıyorsanız, arabanızı köyde bırakmak zorundasınız. Adaya kalmak için gitmeyi düşünüyorsanız yaklaşık aylar önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Otel 30 kişilik olduğundan dolayı hemen dolmaktadır.

İzmir Kalem Adası
İzmir Kalem Adası

Sizler de romantik bir balayı için yer arıyorsanız eğer Kalem Adası çok doğru bir adres diyebiliriz. Adada bulunan iki küçük villaların birinde kalıyorsanız eğer otelin o muhteşem denize girerek tatilinizi en yüksek noktalara taşıyorsunuz. Akşam yemeklerinizi Midilli Adası ile karşılıklı yiyorsunuz. Güneşin batışını izleyerek hem gözleriniz çok güzel bir manzaraya doyarken mideniz ise otelin güzel yemekleriyle bayram etmektedir. Otel de bir küçük bir bar bulunmaktadır. Fiyatları birazcık normal otellerin barlarına kıyasla pahalı olsa da değişik konsepti ve size vereceği huzur buna değeceğinize emin olabilirsiniz.

Kalem Adasına konaklama için örnek verece olursak temmuz ayında 5 günlük ve iki kişilik tatiliniz 2,5 Euro civarındadır. Bunların yanı sıra Kalem Adası sizleri denizaltı güzellikleri ile sizleri ayrı bir boyuta taşımaktadır. Otelin bünyesinde yer alan dalış ve su sporlar öğrenebileceğiniz bir alan yer almaktadır.

İzmir Kalem Adası
İzmir Kalem Adası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz