Güney Kore Jeju Adası

0
304

Güney Kore Jeju Adası hhakında detaylı bilgiye bu makalemizde yer vereceğiz.Güney Kore’nin Hawaii’si olarak bilenen Jeju Adası, Kore’nin ilk ve tek özerk eyaletidir. Bu makalemizde Jeju adası gezilecek yerler, jeju adası nerededir?, Jeju Adasına ne zaman gidilir? Gibi sorularınıza yanıt vereceğiz. İyi okumalar…

Jeju Adası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Güney Kore’nin Hawaii’si olarak bilinen Jeju Adası, Kore’nin ilk ve tek özerk eyaletidir. Kadın, kaya ve rüzgar adayı oluşturan üç ana öğedir.

Volkanik patlamalar sonucu ile oluşan doğal güzellikleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır.

Güney Kore Jeju Adası
Güney Kore Jeju Adası

Jeju, “denizin ötesindeki büyük kasaba” anlamına gelmektedir. Otellerin, turistlik bölgelerin, restoranların ve diğer bölgelerin anakara şirketler tarafından işletilmesinden dolayı ana ekonomik geliri turizmdir.

Adaya gelen ziyaretçiler Halla Dağı üzerinden doğa yürüyüşü yapma, okyanus eşliğinde gündoğumu ve günbatımı izleme, ata binme ve kumlu plajlarda uzanma imkanları sunmaktadır.

Jeju Adası Gezilecek Yerler

“Tanrıların Adası” olarak bilinen Jeju Adası, Güney Kore’nin Hawaii’sidir. Turistlerin, Korelilerin gözde tatil yerlerinden biridir. Doğası, kültürel mirasları, heykelleri, müzeler, parkları, sahilleri ve kasabaları görülmesi gereken yerler arasında yerini almaktadır.

Görülmesi Gereken Diğer Yerler

  • Hallim Park
  • Hyeop-jae Beach
  • Yeomiji Botanic Garden
  • Jungmun Lava Columns
  • Jeju Education Museum
  • Jeju Independence Museum
jeju İsland
jeju island

Jeju Adası Nerededir?

Jeju Adası, Güney Kore’nin Güneyinde yer alan Güney Kore’nin ili konumundaki bir adadır. Jeju adası idari olarak iki şehre ayrılmaktadır. Jeju ve Seogwipo.

Jeju Adasına Ne Zaman Gidilir?

Nemli subtropikal iklimin hakim olduğu Jeju Adası’na gitmek için kötü bir sezon bulunmaktadır. İstediğiniz mevsimde gidebilirsiniz. Temmuz ve eylül arası yaz sezonu hakimdir. Yaz aylarında oldukça sıcak ve kurak geçen Jeju Adası’nda, sıcaklıklar 28 dereceye kadar yükselmektedir. Yaz aylarında da olsa muson yağmurlarını sıklıkla görebilirsiniz.

Jeju adası gezilecek yerler
jeju adası gezilecek yerler

Kırmızı ve turuncu sonbahar yaprakları ile harika bir manzaraya bürünen şehir sıcak ve kurak bir sonbahar sezonu geçirir. Ardından havalar soğumaya başlar ve sıcaklıklar 24 dereceye kadar düşer.

Nisan ve temmuz ayına denk gelen ilkbahar sezonda şehir kiraz çiçekleri ile pembeye bürünür. Ve gelen turistlere harika bir manzara çıkarır.

Jeju Adasına Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Jeju Adasına direk uçuş seferleri bulunmaktadır. Adaya ulaşım Jeju Havalimanı ile veya Buson, Mokpo, Incheon, Wando, Nokdong, Nolyeogdo şehirlerinden bot ile sağlamaktadır.

Seul’da bulunan Gimpo Havalimanı’ndan ve Busan’dan Jeju’ya sık sık direk uçuş seferleri bulunmaktadır. Güney Kore’nin belli bölgelerinden belli aralıklarla uçuş imkanları vardır. Jeju Adası Şehrine ulaştıktan sonra etrafı kolayca gezmek için araç kiralamanız mümkündür.

jeju adsı güney kore
jeju adası güney kore

Jeju Adası’nda Nerede Kalınır?

Kalabalık Kore yaşantısından uzakta, doğa ve deniz ile iç içe bir tatil için tercih edilen çok özel bir adadır Jeju Adası.

Jeju Adası’nda özellikle Jeju ve Seogwipo şehir merkezlerinde konaklarsanız daha kolay seyahat eder ve daha güvenilir bir tatil geçirebilirsiniz.

Jeju Adası Otelleri

Adanın temel ekonumisi turizm olduğu için adanın çeşitli bölgelerde birçok farklı tarzda ve bütçede konaklama olanakları bulunmaktadır. Otel ve hostellerin yanı sıra konuk evleri, apart oteller, stüdyo daireler ve evler turistlerin konaklaması için bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkanları sağlayan ada ziyaretçilerini beklemektedir.

Jeju Adası, Ada İçi Ulaşım

Motorlu bir taşıtla adayı gezmek 1,5 saat sürmektedir. Jeju Adasında şehir içi gezmek için ana ulaşım araçları taksi ve otobüstür. Yerli halk özellikle şehir merkezi dışında bisiklet ve arabayı tercih etmektedir.

jeju adası manzara
jeju adası manzara

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz