Gümbet Tatil Ve Gezi Rehberi

0
87

Bu makalemizde Gümbet Tatil Ve Gezi Rehberi yer vereceğiz. Sizler de Gümbet hakkında daha detaylı bilgi öğrenip, merak ettiğiniz, aklınıza takılan soruların cevaplarına bu makalemizden öğrenebilirsiniz. İyi okumalar…

Bodrum’un güneybatısında yer alan Gümbet, merkeze 5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bodrum’un en popüler tatil beldeleri arasında yerini alan Gümbet, en çok genç ve yabancı turistlerin gözdesidir. Upuzun kum plajları, sığ bir denize sahip olması ve su aktivitelerin ayrıca gece eğlencelerinin en meşhur olduğu yerlerden biridir.

Gümbet Gezilecek Yerler, Aktiviteler

Bodrum’un turizm açısından en önemli bölgelerinden biri olan Gümbet, geçirdiğimiz bir kaç yıl içerisinde yerli ve yabancı turistlerin gözdesidir. Gümbet’i bu kadar gözde yapan şeylerden birisi de upuzun plajları ve gece eğlenceleridir. Bir başka nedeni ise, Bodrum merkeze aşırı yakın oluşudur.

Gümbet Tatil Ve Gezi Rehberi
Gümbet Tatil Ve Gezi Rehberi

Gümbet Koyu, Plajı, Su Sporları

Sizler de denizi ve güneşi sevip bu ikisinde de vazgeçemiyorsanız Gümbet’te bulunan plajlar büyük ve temizlerdir. Bodrum’a yakınlığından kaynaklı tatilcilerin en çok tercih ettikleri noktalardan biridir.

Su Sporları

Bodrum yarımadasında bulunan en popüler su merkezilerinden biridir. Gümbet’te plajlar sığ olmasından kaynaklı su sporları için en elverişleri yerlerden biridir. Burada birçok su sporu yapabilirsiniz.

Yel Değirmenleri

Bodrum merkez ve Gümbet arasında kalan tepede yer alan yel değirmenleri, tarihi 1970’lere dayanmaktadır. Muhteşem manzaralara ve bir o kadar güzel fotoğraf kareleri yakalamak istiyorsanız mutlaka buraya uğrayarak bu anları ölümsüzleştirin.

Gümbet Tatil Ve Gezi Rehberi
Gümbet Tatil Ve Gezi Rehberi

Günübirlik Tekne Turları

Gümbet’te bulunan koyları ve çevre koyları merak ediyorsanız günübirlik tekne turlarına katılabilirsiniz. Bodrum yarımadasından başlayarak birbirinden eşsiz koyları tekne turuna katılarak gezebilirsiniz. Tekne turları saatleri 10:00’da başlayarak akşam 18:00’e kadar sürmektedir.

Günübirlik Turlar

Tatiliniz boyunca otelde vakit geçirmek istemeyen tatilciler için birçok alternatif bulunmaktadır. Bunların başında günübirlik turlar yer almaktadır. Ne gibi turlar var diye soruyorsunuz hemen söyleyelim; tekne turları, bisiklet turları, cip safari, ATV safari, at safari, Scuba diving dalış turu, Efes Antik Kenti ve Pamukkale-Dalyan turları da bulunmaktadır. Bodrum tatiliniz boyunca her güne ayrı bir etkinlik ayarlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz