Denizli Işıklı Göl Gezilecek Yerler

0
152

Denizli Işıklı Göl Gezilecek Yerler hakkında bu detaylı bilgeye bu makalemizde yer vereceğiz. Denizli Işıklı Göl Gezilecek Yerler nelerdir? Denizli ilinin gizli hazinesi olan Işıklı Göl, doğanın insanlara sunduğu en güzel hediyelerin arasında yer almaktadır.  Bu makalemizde Işıklı Göle yer vereceğiz. Işıklı Göl nerede?  Işıklı göl kamp yapılır mı? Gibi sorularınıza ye vereceğiz. İyi okumalar…

Su kuşları için oldukça önemli bir yaşam alanı sunan göl, Çivril Ovası üzerinde bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında büyük oranda su kuşuna ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Bıyıklı Sumru, Gülen Sumru ve Alaca Balıkçıl türleri için özel koruma alanı bulunmaktadır.

ışıklı göl
ışıklı göl

Görsel güzelliği ile doğaseverlerin oldukça ilgisini üstüne toplayacak sit alanıdır. Göl üzerinde sadece tek seferde 190 binin üzerinde Sakarmeke türü gözlemlenmiştir. Bu durumda turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Göl çevresinde köylerde balıkçılık yapıldığı için Işıklı Göle geldiğiniz zaman mutlaka Sazan, Turna veya Denizli yöresine özgü olan Kadife balığını yemenizi öneririz. Göl kenarında bulunan Göl restoranında manzaraya karşı kahvaltı yapıp ya da akşam yemeğinizi yiyebilirisiniz.

ışıklı göl Denizli
ışıklı göl Denizli

Işıklı Göl piknik için oldukça uygun bir alandır. Sessiz ve huzurlu bir ortamda piknik yapma ortamını sizlere sunmaktadır. Doğanın size sunduğu bu eşsiz manzarayı izleyebilirsiniz. Işıklı Göl de kamp olanaklarında bulunmaktadır. Eğer Denizli’de kamp yapmak istiyorsanız Işıklı Göl tam sizlere göre.

Işıklı Göl Nerede?

Işıklı Göl Denizli ili içerisinde Çivril ovası üzerinde yer almaktadır. Denizli – Ankara karayolu üzerinden 30 kilometre takip ederek Kaklık Mahallesinden kuzeye yönündeki Denizli- Uşak yoluna girilip 60 kilometre edilerek Çivril ilçesine varılır. Çivril Işıklı Göl arası toplam 17 kilometre bir mesafeye sahiptir

ışıklı göl manzara
ışıklı göl manzara

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz