Bodrum Türkbükü Tatil ve Gezi Rehberi

0
61

Bu içeriğimizde Bodrum Türkbükü Tatil ve Gezi Rehberi yer vereceğiz. Sizlerde bu muhteşem tatil beldesi hakkında tüm merak ettiğiniz detayları makalemizde öğrenebilirsiniz. İyi okumalar…

(Bodrum Türkbükü Tatil ve Gezi Rehberi)

Türkbükü

Bodrum’un en popüler beldelerinden biri olan Türkbükü, Bodrum yarımadasının kuzey ucunda yer alır ve Bodrum merkeze uzaklığı 20 kilometredir. Plajları, taze balığı ve mandalina bahçeleri ile ünlüdür. Yaz sezonunda yabancı ve yerli turistlerin en uğrak noktalarından biridir.

Bodrum Türkbükü
Bodrum Türkbükü

Türkbükü Gezilecek Yerler ve Aktiviteler

Türkbükü Koyu, Plajı

Tüm gün yüzmek ve güneşlenmek için en iyi noktalardan biri olan Türkbükü koyu, yaz aylarında araç trafiğine kapatılmaktadır. Sahil şeridi boyunca çok sayıda kaliteli otel, restoran ve kafelere ev sahipliği yapmaktadır.

Doğa Sporları

Eğer doğa sporlarına aşık bir insansanız Türkbükü doğa sporları için en doğru adres diyebiliriz. Türkbükün’de doğal güzelliklerinin içinde doğa yürüyüşü ve trekking yapabilirsiniz. Bu şekilde Türkbükü’nü daha yakından keşfetme şansını yakalayabilirsiniz. Türkbükün’de bulunan tepelere tırmanarak eşsiz manzaralara şahitlik edebilirsiniz. Türkbükün’de bulunan tepelerde Likyalılardan kalma kaleler ve bir çok kaya mezarlarına rastlamanız mümkündür.

Bodrum Türkbükü Tatil
Bodrum Türkbükü Tatil

Günübirlik Tekne Turları

Türkbükün’den başlayarak Bodrum yarımadasına kadar uzanan tekne turları ile koyları gezmeniz mümkündür. Tekne turları sabah 10:00’da başlayarak 19:00’da sona ermektedir. Eğer sizler de tatilinizin tüm zamanınızı otelde geçirmek istemiyorsanız günübirlik tekne turlarını düşünebilirsiniz.

Türkbükü Gece Hayatı

Bodrum tatili denilince aklımıza hemen gece hayatı gelmektedir. Bodrum’un en aktif gece hayatı Türkbükün’de gerçekleşmektedir. Türkbükün’de bulunan hepsi birbirinden eğlenceli bar, gece kulübü, restoran ve clublarda sabahlara kadar eğlenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz