Bodrum Turgutreis Tatil Ve Gezi Rehberi

0
1342

Bu makalemizde Bodrum Turgutreis Tatil Ve Gezi Rehberi yer vereceğiz. Sizler de Bodrum’un en güzel günbatımı ve Bodrum’un incisi olan Turgutreis’i merak ediyorsanız bu makalemizi okuyun deriz. İyi okumalar…

Turgutreis Genel Bilgiler

Turgutreis, Muğla ilimizin Bodrum ilçesine bağlı olan, en güzel gün batımı izleyeceğiniz noktaları arasından biridir. 1972 tarihine kadar ismi “Kara Toprak” tır. Bölgeye şuan ki ismini veren ise, önemli bir savaşta kahramanımız olan Osman Amiral Turgut Reis’ten adını almaktadır.

Bodrum’a ilk kez gidenlerin aklına ilk gelen noktalarından biri olmasa da, Bodrum’da mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden biridir. 500 yılına aşkın tarihi ile doğası, temiz havası, mandalina ve zeytin bahçeleri ile gidenlerin bir daha dönmek istemediği noktalardan biridir. Mahalle olmasına sakına aldanıp küçük bir yer diyeyim demeyin. Akyarlar’dan başlayarak Kadıkalesi’ne kadar uzanan, upuzun bir sahil şeride sahiptir.

Bodrum Turgutreis Tatil Ve Gezi Rehberi
Bodrum Turgutreis Tatil Ve Gezi Rehberi

Turgutreis’in tarihi Lelegler’e kadar uzanmaktadır. Akşamları sakin ve huzurlu tatil geçirmek için marinası doğru adrestir. Marina aynı zaman birçok kültürel etkinliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Yunan Adalarına karşılıklı olarak sıklıkla seferler düzenlenmektedir. Yoğun bir şekilde turist akınına uğrayan liman, renkli görüntülere ev sahipliği yapmaktadır.

Bölgeyi kuş bakışı olarak seyretmek için Turgutreis Dağı bu iş için en uygun noktadır. Yalnız sadece bu nedenle değil içinde bulundurduğu tarihi yel değirmenleri de Turgutreis’i kuş bakışı kadar izlemek kadar önemlidir. Orada bulunan Kadıkalesi’ne uğrayarak, orada bulunan tarihi çeşmeleri görebilirsiniz. Günümüzden Helenistik Döneme kadar uzanan bu tarihi yerde bulunan Roma Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Turgutreis’e Ne Zaman Gidilir?

Turgutreis’de Akdeniz ve Ege iklimi hakimdir. Bu sebepten dolayı her mevsim gidebilirsiniz. Ama diyorsanız ki yaz aylarında gitmek istiyoruz diye o zaman haziran ve ağustos aylarında gitmeyi planlayın. Çünkü Turgutreis’in an canlı dönemi o zamanlarıdır. Daha sessiz zamanlarında kafa dinlemek için gitmek istiyorsanız o zaman kış ayları bunun için en uygun zamandır.

Bodrum Turgutreis Tatil Ve Gezi Rehberi
Bodrum Turgutreis Tatil Ve Gezi Rehberi

Turgutreis Nerede Kalınır?

Turgutreis son zamanlarda turizm konusunda canlılık kazanmakta ve bu canlılık hızla devam etmektedir. Bu sebepten ötürü konaklama imkanları da aynı hızla artış göstermektedir. Aklınıza gelebilecek şekilde konaklama imkanınız bulunmaktadır. Ama ne kadar erken rezervasyon yapılırsa o kadar az maliyete getirmeniz kaçınılmazdır. Yaz ayları yaklaştıkça sezon açıldıkça konaklama ve tatil fiyatları da iki hatta üç katına çıkmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz