Bodrum Bitez Tatil ve Gezi Rehberi

0
99

Bu içeriğimizde Bodrum Bitez Tatil ve Gezi Rehberi bu içeriğimizde yer vereceğiz. Gezilecek yerler, Aktiviteler, Nasıl Gidilir gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Bodrum’un popüler tatil beldelerinden biri olan Bitez, Bodrum’un güney batısında yer alır. Bodrum merkeze 10 kilometre mesafede yer alan Bitez, Bodrum’un en güzel koylarından birine ev sahipliği yapmaktadır. koyu ve plajı ile adını duyuran Bitez özellikle deniz sörfü tutkunların vazgeçemediği adreslerden biridir.

Bitez’in denizi kumludur. Çökertme türküsüyle adını duyuran Bitez, aynı Zaman da Bodrum’da bulunan en uzun sahil şeridine sahiptir. sahil şeridinin arka kısımları meyve ağaçları ile çevrilidir. Bodrum’un kalabalığından uzaklaşmak istiyorsanız Bitez en doğru adres diyebiliriz. Yaz aylarında Türkiye’nin ve Dünyanın bir çok bölgesinden turist alan bölgedir. Denizi ve doğası ile gelenleri kendine hayran bıraktırıyordur.

Bitez Gezilecek Yerler ve Aktiviteler

Bitez’de gezilecek yerler pek yoktur ama gün içinde katılabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Onlarda şunlardır; Bitez Yalısı, Deniz Sörfü, Bisiklet Turları, Günübirlik Tekne Turları yapılmaktadır. Hangisini istiyorsanız ve her güne ayrı bir etkinlik koyabilirsiniz.

Bodrum Bitez Tatil ve Gezi Rehberi
Bodrum Bitez Tatil ve Gezi Rehberi

Bitez Alışveriş

Tatil dediğimiz zaman hemen aklımıza hediyelik eşya ve orayı hatırlatacak küçük parçalar gelmektedir. Bitez’de yaz akşamları gezerken alışveriş yapabileceğiniz ve hediyelik eşya satan dükkanlar bulunmaktadır. Hediyelik eşya satan dükkanlarda buraya özgü magnetler ve Bitez’e özgü ürünler bulabilirsiniz.

Bitez Yeme İçme

Bitez’de bulunan cafe ve restoranların çoğu Bitez yalısı isimli sahil bölgesinde yer almaktadır. Bitez’de yer alan ve tüm Türkiye’ye ünü yayılmış olan Bitez dondurmasını yemenizi öneririz. Özellikle tavsiye edeceğimiz bir başka mekanımız ise, etrafı portakal bahçeleri ile kaplı olan ve iki bağ arasında yer alan Bağarası Restorandır.

Bitez’de Dünya ve Akdeniz mutfağı bulmanız kaçınılmazdır. Et ve deniz ürünleri aşırı popülerdir. Geldiğiniz zaman Bodrum’ ait olan yöresel yemekleri denemeyi sakına unutmayın. Peki bu yöresel yemekler nelerdir; kabak çiçeği dolması, ot kavurması, bergamot reçelidir.

Bodrum Bitez’e Ulaşım

Bitez’in Bodrum merkeze olan uzaklığı 8 kilometredir. Bitez’in, Bodrum ve Milas havalimanına olan uzaklığı 42 kilometredir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz